Πρωτάθλημα Κ17: ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 0-2

Ακόμη μια νίκη πανηγύρισε η ομάδα εφήβων του Ατρόμητου στα Χανιά με αντίπαλο τον Πλατανιά φτάνοντας στους 11 βαθμούς. Η ομάδα του Πλατανιά αντιμετώπιζε πολλούς τραυματισμούς με αποτέλεσμα να μην παίξουν οι Λιάσκος,  Σκουλουδάκης, Στεφανίδης Ηλίας  ενώ ο αρχηγός της Κοντορινάκης ήταν τραυματίας αλλά ήταν αποστολή και μπήκε αλλαγή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Ο αγώνας είχε λίγες φάσεις και κρίθηκε στις λεπτομέρειες αφού οι παίκτες του Ατρόμητου εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες τους σε γκολ.

Οι φάσεις του αγώνα:

Στο 5′  σουτ του Δαλκαφούκη προ κενής εστίας όμως η μπάλα κόντραρε σε σώματα.

ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο στο 10′ με τον Δαλκαφούκη ο οποίος  από λάθος και αδράνειας της άμυνας βγήκε τετ α τετ και έκανε το 0-1

Στο 15 μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παπαδάκη να ισοφαρίσει σε 1-1 στέλνοντας σε τετ α τετ την μπάλα άουτ.

ΓΚΟΛ στο 22′ έπειτα από ωραίο σουτ του Μανιώτη με σουτ από πολύ μακρινή απόσταση.

Στο 35′ ο Βαρουξάκης σούταρε και έδιωξε με υπερένταση ο Κυρίτσης.

Στο 50′ ο Καλοριζικάκης απέκρουσε δύσκολα σε τετ α τετ που είχε ο Λίμνιος.

Στο 55′ δεύτερη εντυπωσιακή απόκρουση του Καλοριζικάκη σε τετ α τετ αλλά αυτή την φορά στον Δαλκαφούκη.

Στο 70′ παραπονέθηκαν οι γηπεδούχοι για πέναλτι πάνω στον Κοντορινάκη.

Σουτ του Κοντορινάκη στο 80′ από τα 35 μέτρα όμως η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ:  Καλοριζικάκης, Σέχου, Κρασουδάκης, Σκευοφύλαξ(Παναγιωτίδης), Νικηφόρος(Στεφανίδης Ν.), Κοκκινάκης, Σκούρτης(Κοντορινάκης), Πλατινάκης, Βαρουξάκης(Φωτεινός), Μυλωνάκης(Καζάκος), Παπαδάκης

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Κυρίτσης, Γιαταγανάκης(Αλεξίου), Μοραίτης, Ποτουρίδης, Χρουστέλ, Νάντσς, Λίμνιος(Κουτρούλης), Μανιότης, Δαλκαφούκης, Παναγιοτόπουλος, Λαζαρίδης(Κόλλας)