Συνεχίζει ακάθεκτη η Επισκοπή

Με ασίστ των Βουρβαχάκη και Σεληνιωτάκη στους Τζέσι και Σουμπασάκη αντίστοιχα η Επισκοπή πέρασε εύκολα και το εμπόδιο του Βύζαντα επικρατώντας με 2-0 στο γήπεδο του Γάλλου.

Η ομάδα του Κώστα Ανυφαντάκη ήταν ανώτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και μετουσίωσε την υπεροχή της στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Βουρβαχάκης με ωραία σέντρα βρήκε τον Τζέσι μέσα στην περιοχή ελεύθερο ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να βάλει μπροστά την ομάδα του στο σκορ.

Με την έναρξη σχεδόν του δεύτερου μέρους (51΄)ήταν η σειρά του Αλέξη Σεληνιωτάκη με μπαλιά-τρύπα πίσω από την αμυντικούς των Μεγάρων να δώσει την δυνατότητα στον Σουμπασάκη να ξεπεράσει και τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

Με αυτό το αποτέλεσμα η Ρεθυμνιώτικη ομάδα συμπλήρωσε την εντυπωσιακή συγκομιδή των τριών νικών και της μιας ισοπαλίας στην πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος.