Τεσσάρα ο Αστ. Μανωλιόπουλου στα Περιβόλια

Επέστρεψε στις νίκες η ομάδα του Αστέρα Μανωλιόπουλου αφού πήρε τη νίκη με 1-4 επί των Περιβολίων στις Μουρνιές για την 4η αγωνιστική της α’ φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣΧανίων.

Στο πρώτο ημίχρονο τα Περιβόλια αντιστάθηκαν απέναντι στον Αστέρα και το σκορ ημιχρόνου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1. Στο 10ο λεπτό ο Μάρκος Μηναδάκης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους όμως 15′ αργότερα ο Κισσανάκης ισοφάρισε για την ομάδα του Γιώργου Αγγελάκη, που είχε πολύ καλή εικόνα, ιδιαίτερα στο α’ μέρος.

Στο β’ ημίχρονο φάνηκε η διαφορά κατηγορίας που χωρίζει τις δύο ομάδες αφού το Μανωλιόπουλο ”άναψε” τις μηχανές, έκαμψε την αντίσταση των γηπεδούχων και σημείωσε τρία γκολ μέσα σε 15 λεπτά. Στο 60ο λεπτό ο Ροκάκης έβαλε ξανά σε θέση οδηγού τον Αστέρα καθώς σημείωσε το 2-1. Πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ο Μαμηνάκης χρίστηκε ξανά σκόρερ και έγραψε το 3-1. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Ροκάκης στο 75′.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝΩΛΙΟΠΟΥΛΟΥ: Φραγκούλης, Κουκουτσάκης, Τσιγάνης, Λεβεντέλης, Ροκάκης (82′ Κατσάρος), Κάμσης, Μαρκαρούνας, Αθανασιάδης (65′ λ.τρ. Μαυρομάτης), Μαμηνάκης, Τσιτιβάκος, Σκουμπάκης (40′ Παππάς)
ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ: Κορωνάκης, Ραγκούσης, Επιτροπάκης (70′ Τρούλος), Κουρουπάκης, Ντόι, Λάκκας, Κισσανάκης, βΛαστά (45′ Κατάκης), μαρκάκης λ. (55′ Στρατινάκης), Μπουζάκης, Ορφανίδης