Φασούλι το φασούλι γεμίζει το σακούλι…

Τι κι αν βρέθηκε πίσω στο σκορ; Τι κι αν έχασε πέναλτι; Ο ΑΟ Χανιά έδειξε «μέταλλο» στις Σέρρες και επιστρέφει με το 2-2, προσθέτοντας ακόμη έναν βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει στην κατηγορία. Στο +5 πλέον από τον Πανελευσινιακό.

Ο Πανσερραϊκός άνοιξε το σκορ στο 18΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φουρτάδο, με τον ΑΟΧ να έχει την ευκαιρία 13 λεπτά μετά να ισοφαρίσει με τον ίδιο τρόπο, αλλά ο Μασάδο νικήθηκε από τον Καστανιώτη.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα έγιναν πιο ζόρικα για τη χανιώτικη ομάδα, καθώς στο 52΄ ο Μπαρέττας με ωραίο πλασέ μετά από συνεργασία με τον Δωματά, νίκησε τον Πρίφτη και έκανε το 2-0. Ο σύλλογος του Θωμά Γράφα, όμως, δεν το έβαλε κάτω. Κι αφού αρχικά μείωσε σε 2-1 με τον Καρτσαμπά στο 55΄, έριξε τη… χαριστική βολή στην ομάδα των γηπεδούχων. Ο Μασάδο στο 83΄ντύθηκε… ζωγράφος και αφού «μετέτρεψε» το πόδι του σε πινέλο, ζωγράφισε έξω από την περιοχή ένα αριστούργημα στην εστία του Καστανιώτη, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2 και με τον βαθμό αυτό ο ΑΟΧ έφτασε τους 29 πόντους (24 έχει ο Πανελευσινιακός).

Πανσερραϊκός (Πάουλο Κάμπος): Καστανιώτης, Αγγελίδης, Καψάλης, Βοσκόπουλος, Παπατζίκος, Τσιμίκας, Σιάκκας, Δωματάς (87΄Ανδρέου), Γιάντσης (69΄Ρούτσης), Μπαρέττας, Φουρτάδο.

Στον πάγκο: Μέλκας, Παπαστεργίου, Κουκόλης, Στεργιανός, Ιωαννίδης.

ΑΟΧ (Θωμάς Γράφας): Πρίφτης, Μπριλάκης, Καρτσαμπάς, Παγώνης, Μασάδο, Δεινόπαπας (46΄Χατζηλιάδης), Τσούτσης (90+3΄Φυντικάκης), Διαμαντόπουλος, Καμινιώτης (77΄Νύκταρης), Παλιάτσος, Νάκας.

Στον πάγκο: Αμπατζίδης, Μουντοκαλάκης, Τριανταφυλλίδης.