Χορταστικό το Άρης Σούδας-Πανακρωτηριακός (video)

Ισόπαλο 2-2 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα σε Άρη Σούδας και Πανακρωτηριακό σε ένα ματς το οποίο ήταν βαθμολογικά αδιάφορο για τις δύο ομάδες αφού και οι δύο έχουν εισέλθει στον όμιλο ανόδου. Η αναμέτρηση είχε πολλές φάσεις αλλά και τέσσερα γκολ, με το τελικό αποτέλεσμα να κρίνεται δίκαιο. Ωστόσο οι γηπεδούχοι είχαν κάποια παράπονα από τη διαιτησία του Χρυσού. Το 1-0 έγινε μόλις στο 4ο λεπτό όταν ο Κλωθάκης μετά από κόρνερ πήρε την κεφαλιά από τον Μιχαήλ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ο Πανακρωτηριακός ισοφάρισε με τον Γιαννολάρη στο 57′ ενώ στο 77ο λεπτό του παιχνιδιού ο Παπαθανασίου από πολύ κοντά με προβολή έβαλε σε θέση οδηγού τους γηπεδούχους. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Γιαννολάρης στο 85′ ενώ ένα λεπτό αργότερα έχασε σπουδαία ευκαιρία να κάνει το 2-3! Οι γηπεδούχοι ωστόσο είχαν και ένα δοκάρι με τον Παναθανασίου στο 19ο λεπτό.

ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ: Σαπουνάκης, Γαλανάκης Κ., Καραγκούνης, Βολάνης, Μπακογιάννης, Χατζηγιάννης, Ξανθουδάκης, Παπαθανασίου, Κλωθάκης (80′ Φέτζκα), Στρατουδάκης, Καλιοντζής

ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ:

Λάκκας, Μποχώνης, Ξεκουκουλωτάκης, Μιχαήλ, Αδαμόπουλος, Πλατώνης, Πενταράκης (75′ Κουτσουπάκης), Γιαννολάρης, Λυχνάκης (60′ Παντελακάκης), Καλλέργης (80′ Ανδρεαδάκης), Μπαδιεριτάκης
ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ: 2′ Εκτέλεση φάουλ του Μποχώνη από αριστερά, ο Σαπουνάκης έδιωξε με τις γροθιές! 3′ Φάουλ σε καλή θέση για τον Άρη έξω από την περιοχή, την εκτέλεση ανέλαβε ο Χατζηγιάννης όμως η μπάλα χτύπησε στο τείχος και απομακρύνθηκε

4′ ΓΚΟΛ! Ο Κλωθάκης μετά από κόρνερ με κεφαλιά γράφει το 1-0!

8′ Φάουλ από το Μποχώνη, ο Πενταράκης έπιασε την κεφαλιά άλλα έστειλε τη μπάλα άουτ! 11′ Μακρινό σουτ του Γιαννολάρη, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι. 12′ Πάσα του Μποχώνη στο Μπαδιεριτάκη, ο οποίος επιχείρησε με προβολή να σκοράρει, όμως ο Σαπουνάκης έδιωξε σε κόρνερ 19′ Σουτ από τον Παπαθανασίου, η μπάλα χτύπησε στο δεξί κάθετο δοκάρι! Στην επαναφορά ο Καλιοντζής πάσαρε στον αφύλακτο Κλωθάκη ο οποίος έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ! 20′ Σουτ από το Γιαννολάρη, ο πορτιέρο της Σούδας έδιωξε σε κόρνερ 29′ Κόρνερ από το Μποχώνη, κεφαλιά του Μιχαήλ, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο! 32′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από το Μποχώνη, η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι! 40′ Καλή φάση για τους φιλοξενούμενους με τον Μπαδιεριτάκη να πιάνει την κεφαλιά, ο Σαπουνάκης έδιωξε προσωρινά και ο Λυχνάκης προσπάθησε ξανά με το κεφάλι να τον νικήσει όμως δεν τα κατάφερε!

57′ ΓΚΟΛ! Πάσα του Μπαδιεριτάκη μέσα στην περιοχή της Σούδας με αποδέκτη το Γιαννολάρη, ο οποίος από κοντά με πλασέ ισοφάρι σε 1-1!

70′ Κεφαλιά από τον Κλωθάκη, ελάχιστα άουτ!

77′ ΓΚΟΛ! Η Σούδα πάιρνει πάλι κεφάλι στο σκορ με τον Παπαθανασίου! 2-1

85′ ΓΚΟΛ! Ο ΓΙαννολάρης ισοφαρίζει για δεύτερη φορά για τους φιλοξενούμενους! 2-2

86′ Ο ΓΙαννολάρης απειλεί ξανά μέσα από την περιοχή όμως τη στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ!