«Χτύπησε» στο τέλος ο Άρης Βουκολιών

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Μέσα από τα χέρια του έχασε τους βαθμούς της νίκης αλλά και της ισοπαλίας το ΙΝΚΑ. Η ομάδα του Κώστα Βερναδάκη ηττήθηκε εντός έδρας από τον Άρη Βουκολιών (2-1), στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι στο ξεκίνημα είχαν την κατοχή και έψαχναν το γκολ, αλλά δεν ήταν αποτελεσματικοί με αποτέλεσμα στο 17΄ ο Κοκάκης με σουτ να ανοίξει το σκορ. Το ΙΝΚΑ κατάφερε όμως να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα και να απαντήσει, με τον Τσίτα στο 41΄με κεφαλιά να κάνει το 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο 45λεπτο και οι δύο σύλλογοι έδειχναν ικανοποιημένοι με την ισοπαλία, αλλά προς το τέλος το ΙΝΚΑ άρχισε να δημιουργεί προβλήματα και να ψάχνει το γκολ, το οποίο και πάλι κόντρα στη ροή του παιχνιδιού βρήκε ο Άρης Βουκολιών με τον Πολένα στο 92΄, ύστερα από φάουλ του Σουχλάκη, με την άμυνα των γηπεδούχων να μην μπορεί να διώξει και ο πρώτος να δίνει το «τρίποντο» στην ομάδα του.

ΙΝΚΑ (Κώστας Βερναδάκης): Ντουσάκης, Ντεντάκης, Γαλανίδης, Μουτζούρης, Κομπογεννητάκης, Γιακουμάκης (57΄Βασιλάκης), Περδικάκης (81΄Ταταράκης), Ζντράβκοβιτς, Βεστάκης, Πετράκης (53΄Σφακιωτάκης), Τσίτας.

Στον πάγκο: Αράπι, Σάμπα, Γωνιωτάκης, Μαλινδρέτος.

Άρης Βουκολιών (Χρήστος Παπαδογιάννης): Συροκάκης, Στρατουδάκης, Παπακαστρήτσιος, Ντούπη (92΄Πατελάκης), Κοκάκης (75΄Σουχλάκης), Πολένα, Παπιδάκης, Πατρικάκης, Γκόντζος (83΄Τερεζάκης), Περράκης, Τσιόλας.

Στον πάγκο: Καμπάκης, Νταγκουνάκης, Γεωργουσάκης, Βούρας.